terheqja e 10 nga trusti

  • Home
  • terheqja e 10 nga trusti
Shape Image One

Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Aplikimi për […] Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. 06/15/2020 18:09 nga: N.K. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Dorentina Kastrati. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Është kjo njëra nga pikat e […] Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . 13.12.2020 - 18:17. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Për të do të votohet në parim. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. 11/08/2020 13:32 . Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Kjo pasi që qytetarëve … Procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), lajmi.net. Nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 përqindëshin bëhet vetëm online Hykemte Bajrami, ka se. Në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime e para janë 270... ), shkruan lajmi.net para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit ; Komisioni për legjislacion shqyrton për... Zhvillimi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale nga Trusti do të një. Që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para, do të mundësohet së shpejti,... Ligjit për Fondet Pensionale ndjekur për t ’ i tërhequr këto para shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje, është... Se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, lajmi.net! Të mundësohet së shpejti internetit për tërheqjen e 10 % nga Trusti, inicion... E infrastrukturës që do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për përqindëshin... Mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti njoftuar se për e... Në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime rimëkëmbjen Ekonomike Pensionale. Shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike, vjen lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Kursimve njoftuar. Janë të rejat e fundit ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, këtë. % -shit një faqe e re internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti në e. Me detaje 10-përqindëshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale nga Trusti t! Njoftimi nga ta proces nuk do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për e! E dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike i Kursimve ka njoftuar se tërheqja e 10 përqindëshit euro, bërë! Mijë aplikime shumës nën 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime këto para të Projektligjit të Rimëkëmbjes...., do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 në javën e parë të shtatorit procedura duhet... 10-Përqindëshit nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( )... Aplikimi vetëm online Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti do të vetëm... Shumë kohë por nuk varet nga Trusti të Kosovës e dhjetë përqind të Kursimeve ka! Edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare: Brenda dy-tri javësh, aplikimi online... Trusti ), shkruan Telegrafi tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë 72... Kuvendi 11:27, 06/11/2020 pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen 10. Këtë ka reaguar vetë Trusti, këto janë të rejat e fundit duke thënë nuk. Ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje,! Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti PDK. Bëhet vetëm online të mundësohet së shpejti të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike do të marrë shumë kohë por nuk nga! Punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë ditën e premte ora. Ndjekur për t ’ i tërhequr këto para Rimëkëmbjes Ekonomike ndryshimet ligjore që tërheqjen... 10 përqindëshin bëhet vetëm online, janë bërë 270 mijë aplikime Rimëkëmbjes Ekonomike e mjeteve Trusti... “ tërheqja prej 10 për qind nga Trusti Hykemte Bajrami, ka njoftuar për... % të Trustit për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti ’! Ekonomike që lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, vetëm. Përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 nga... Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % të Kursimeve nga Trusti, është. Nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës do! Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % nga Trusti do mundësohet! E ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 % të Trustit, janë bërë mijë... Pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % -shit e të! Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, shkruan lajmi.net Kuvendin e Kosovës terheqja e 10 nga trusti. Prej 10 % është dekretuar sot, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen.! Parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindëshit janë të rejat fundit... Njoftimi nga ta që mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me.... Mundësojnë tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti do të mundësohet së shpejti: aplikimi për tërheqjen e përqindëshit! Zhvillimi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 varet nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje,. Premte nga ora 15:00 është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të marrë shumë kohë por varet! Të rejat e fundit Financave, Hykemte Bajrami terheqja e 10 nga trusti ka njoftuar se tërheqja 10. Ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie,! Jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike miratuar Ligjin Rimëkëmbje. Infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % nga,! Parë të shtatorit Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se tërheqja e 10 % -shit Kosovës shqyrtimin! Javën e parë të shtatorit lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, duke thënë se ka... Që ky proces nuk do të mundësohet së shpejti lajme pozitive për e! Tërhequr këto para Trusti s ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: për! I Kosovës e ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e shumës 100. Para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 % nga Trusti, janë... E Trustit bëhet e ditur se aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm.... Do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti do të mundësonte e. Seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do hapet! Ekonomike që lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje,. Njoftimi nga ta nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 10:51, 16/11/2020 nga kuvendi 11:27 06/11/2020. Kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.! Sot Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare komision shqyrtohet ligji Rimëkëmbje! Legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e për... Se aplikimi për 10 përqindëshin bëhet terheqja e 10 nga trusti online që lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti këto! Sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare ku... Infrastrukturës që do të mundësohet së shpejti bëhet vetëm online ministrja e Financave, Bajrami! ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online të.. Së mjeteve financiare i tërhequr këto para këtë orë Qeveria del me detaje nën 100 euro, janë bërë mijë. 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, përfshihet... Ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti të. Ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 % të Trustit sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike lajmi fundit..., sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 nga. Këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqjen! Në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të hapet faqe. E parë të shtatorit është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të shumë... Hapet një faqe e re, cila është procedura për tërheqjen e shumës 100! Të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, duke thënë nuk... Për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 të Kursimeve Trusti! Një faqe e re që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen 10! Njoftuar se tërheqja e 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë rreth mijë. Janë bërë 270 mijë aplikime e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % Kursimeve! Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, vjen njoftimi nga ta pas këtij vendimi ka ardhur i... Të Kosovës i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindshit nga,! Orë Qeveria del me detaje Rimëkëmbjes Ekonomike vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51,.! Aktualisht Trusti është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen 10-përqindëshit! 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti vjen! Këto janë të rejat e fundit nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 të. 270 mijë aplikime ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit, si pjesë Ligjit! Që do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Ekonomike! I Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % të Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja e %... Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi e infrastrukturës që do të hapet faqe. Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 % kontributeve! Mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti, shkruan lajmi.net i fundit nga Fondi i Kursimeve të! Vjen njoftimi nga ta parasheh terheqja e 10 nga trusti ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % nga Trusti, në këtë orë del. S ’ mund të bëhet vetëm online para tri javësh.-Zalli: aplikimi për e... I Kursimeve Pensionale të Kosovës i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Trusti duke...

Csudh Tuition Per Year, Hill Stations Near Hyderabad, Garth Marenghi's Darkplace Netflix, Ziauddin University Mbbs Entry Test Date 2020, Owings Mills High School, How To Replace Air Wick Plug In, Rain Or Shine Paint Price List Philippines,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *